środa, 7 sierpnia 2013

Projekt z niespodzianką

Kristine Bjaadal to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Oslo.
Zdolna jest! I pomysłowa!
Jej projekt obrusu "Underfull" zdobył nagrodę Blueprint Design.
Co mogło zachwycić komisję konkursową?
Optymizm - w każdej sytuacji! Na pierwszy rzut oka jest to normalny biały obrus z adamaszku w kwiaty. Jednak ... potrafi zdziałać cuda! Kiedy ktoś z gości nieopatrznie rozleje wino lub kawę - tragedii nie ma! Jest SZTUKA! Rozlany płyn wydobywa na powierzchnię ukryty (dotychczas niewidoczny) wzór!


W wielu projektach tej młodej Norweżki znajdziemy element zaskoczenia i troskę, aby projekty służyły jak najdłużej! Kristine wymyśliła np. tkaninę obiciową, która składa się z dwóch warstw. Pierwsza to gładki aksamit, a druga - ta w spodzie - satyna w kwiaty. Nawet wytarta tapicerka mebla zaskoczy nas pojawiającym się wzorem! Dizajnerka nazwała tę tkaninę "Underskog".
Więcej możecie zobaczyć i poczytać na stronie:
Kristine Bjaadal

2 komentarze:

  1. Jestem fanką skandynawskiego designu, a ten obrus chciałabym mieć podczas wizyty mojej siostrzenicy i siostrzeńca (3 i 6 lat). Ciekawe co też by wydobyli na powierzchnię w trakcie obiadu. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, to byłaby niespodzianka! I żadnych "ojej, co ty zrobiłeś", "a mówiłam ...." Tylko okrzyki pełne zachwytu! Wow! Motylki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakie ładne! :)

      Usuń