poniedziałek, 17 marca 2014

Poezja

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na temat gustów i broszek (choć podobno na temat gustów się nie dyskutuje). Najbardziej podobała Wam się broszka nr 6. Muszę ją powielić! To musi być udana forma, jeśli tyle osób zwróciło na nią uwagę! Oczywiście, każda będzie inna. Broszka nr 2 też występowała w Waszych komentarzach, ale... nie każdy lubi turkus i błysk cekinów! Ja dumnie prezentuję w firmie broszkę nr 1.
Dziękuję jeszcze raz!
Daje mi to do myślenia, wskazuje kierunek kolejnych "szyciowych" dróg! Pomysłów na szycie mam dużo, ale energia przyjdzie z wiosną... to już blisko! Czuję to!
Tymczasem maluję akwarele, chodzę z głową w chmurach, zachwycam się bezlistnym pejzażem pełnym pięknych kolorów pochodzących od szarości! Ale to też bogactwo - szarość w odcieniu fioletu, czy może zieleń zszarzała.... Kto wie?


Dużo czytam i wciąż szukam poezji w życiu. Czy jest na nią miejsce w tłumie ludzi w metrze, w nerwowości dnia, w zmęczeniu i podczas wichury?
Dopatruję się piękna w lśniących kałużach, które odbijają rysunek drzew, w światłach rozmazanych na powierzchni szyb, mglistych porankach i soczystych od neonów miejskich wieczorach. Zachwycają mnie też przedmioty mechaniczne, których funkcji nie znam, ale zachwycam się formą (np. wnętrze Jawy czy pralki)! I drzewa kocham ponad wszystko! Za kształt konarów, bogactwo odcieni kory, za tę wolę życia -  kiedy patrzę jak mocno trzymają się ziemi...
To tutaj dotykam poezji....A więc jesteś!!!


6 komentarzy:

 1. Ślicznie to napisałaś, poetycznie... Artyści są wrażliwi na wszelkie przejawy piękna, a Ty jesteś artystką :))
  Ja również wybieram broszkę nr 6 :)) Pozdrowionka- Zosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta wrażliwość, Zosiu jest wspaniała, ale w życiu nie zawsze się przydaje, czasem po prostu przeszkadza!!!!!!!!! :)
   Artyści tacy nieżyciowi....

   Usuń
 2. Poetry is just the evidence of life. If your life is burning well, poetry is just the ash. ― Leonard Cohen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe...... Zupełnie inaczej teraz spojrzałam na "poetry"!!!! :)

   Usuń
 3. Gdyby tak wszyscy szukali piękna a nie pieniędzy i fałszywych podniet, życie byłoby lżejsze. Niestety tak mają tylko osobniki alopodobne,czyli natchnione tym "czymś". :))
  Pozdro!
  Zaba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie co dzień Ala podobna do Ali :)

   Usuń