sobota, 10 stycznia 2015

Jeszcze Toruń

Architektura to rzecz, która w moim pojęciu decyduje o atrakcyjności miasta. Toruń ze swoimi budowlami jest wspaniały! To już ustaliliśmy. 
Nieznane miejsca odbieram wszystkimi zmysłami, biegam z aparatem, zachwycam się wąskimi uliczkami, placykami, nazwami ulic...
Zrobiłam zdjęcie przez zaparowaną szybę w barze "Miś" (nawiązanie do Barei) i uzyskałam silną inspirację malarską! Toż to gotowy obraz!
Można też pobawić się aparatem i poszukać nowych wrażeń świetlnych! Tu - zdjęcie przez szybę kawiarenki, w której odbijają się światła wnętrza i przenikają z budynkiem Ratusza. Sztuka Przenikania lubi takie spotkanie wnętrza ze światem zewnętrznym.
Albo praca na długim czasie - w którym uzyskałam obraz inspirowany architekturą! Już nie dosłowny, ale wciąż można odnaleźć w nim świat przedstawiający.
Jak powiedział filozof niemiecki Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling "Architektura jest muzyką w przestrzeni, niejako muzyką zastygłą". Ja też to czuję. Zatem architekturę można po prostu kontemplować...jak piękne dźwięki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz